Hizmetlerimiz

İmplant Tedavisi

İmplant çene kemiğine yerleştirilen ve protezlere destek için yapılan vida şeklindeki yapay diş kökleridir. Bunlar genellikle titanyum veya titanyum alaşımlarından yapılır. Eksik dişlerin yerine yapılan implantlar, uzun ömürlü ve yaşam boyu sorunsuz şekilde kullanılabilir.

All On Four Implant Tedavisi

All On Four implant tekniği, tam dişsiz hastalarda belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezinin sabitlenmesini sağlayan bir prosedürdür.

Diş Beyazlatma

Çeşitli nedenlerle koyulaşmış dişlerin rengini daha açık hale getirme işlemine diş beyazlatma (bleaching) denir. Beyazlatma jeli içerisindeki hidrojenperoksit, karbamitperoksit, gibi maddeler diş sert dokusu ile reaksiyona girerek, oksidasyon (dişin renginde açılma, ağarma) sağlar.
Günlük hayatımızda kahve, çay, sigara gibi alışkanlıklarımız dişlerimizin rengini değiştirmektedir. Bu yüzden birçok insan gülüşünden memnun değildir. Dişlerin beyazlatılması ile elde edilen sonuçlar kişinin gülüşü ile barışmasını sağlamaktadır.

Kanal Tedavisi

Tedavi edilmemiş çürükler nedeniyle bu dokunun hasarlanması ve/veya iltihaplanması durumunda, dokunun uzaklaştırılıp, kök kanalının şekillendirilmesi, temizlenmesi ve ardından kanalın dolgu maddeleriyle doldurulması işlemine kanal tedavisi adı verilmektedir

Estetik Ağız ve Diş Sağlığı Protez Tedavisi

Diş protezi tedavisi, ağızda çeşitli sebeplerle (çürük, dişeti hastalığı vb.) dişlerin kaybedilmesi sonucu bozulmuş olan estetik ve çiğneme fonksiyonunun biouyumlu materyallerle yerine konması işlemidir. Diş kayıpları, genel olarak çürük ve diş eti hastalıklarının tedavi edilmemesi sonucunda oluşabilmektedir. Bunun yanında bazı kazalar sonucunda da diş kayıpları meydana gelmektedir. Bu nedenle kaybedilen dişin yerine, fonksiyonel ve estetik ihtiyacı karşılayacak diş protezi yapılmalıdır.

Koruyucu Diş Hekimliği

İdeal ağız ve diş bakımı için sadece diş fırçalama ve diş ipi kullanımından daha fazlası gereklidir. İlerleyen yaşla beraber insanların çoğu dişlerini kaybedeceklerini düşünürler ama bu şekilde olmak zorunda değildir, aşağıdaki önerilerimize uyarsanız daha sağlıklı bir ağzın temellerini atabilirsiniz.